• 1

Blog - skup aut i samochody używane

Jak sprzedać uszkodzone auto? Kompleksowy poradnik

Dodaj komentarz
 Jak sprzedać auto po wypadku?

W toku eksploatacji każdego pojazdu pojawiają się różnego rodzaju uszkodzenia. Mogą być one spowodowane zarówno wypadkiem, jak i zużyciem podzespołów. Niestety, naprawa niesprawnego wozu nie zawsze jest opłacalna — niekiedy bardziej sensownym wyjściem jest zbycie auta. W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak sprzedać uszkodzone auto w akceptowalnym z punktu widzenia jego posiadacza czasie i bez niepotrzebnych problemów?

Czytaj więcej...

Jak wygląda sprzedaż auta bez dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu?

1 komentarz
Sprzedaż auta bez karty pojazdu, bez dowodu rejestracyjnego

Zakup lub sprzedaż auta to wyjątkowe wydarzenie, które wiąże się ze sporą dawką emocji oraz ekscytacją. Należy jednak pamiętać, że nawet transakcja dotycząca używanego samochodu to duża ilość formalności, które należy spełnić, by wszystko odbyło się legalnie i zgodnie z przyjętymi zasadami. Czy brak dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu może być przeszkodą? Czy możliwa jest sprzedaż auta, które nie posiada tych dokumentów? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na te pytania.

Czytaj więcej...

Ranking stacji kontroli pojazdów w Gdańsku - zobacz TOP 10

Dodaj komentarz
Top 10 stacji kontroli pojazdów Gdańsk

Stacja Kontroli Pojazdów to miejsce, które niejako stoi na straży bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Realizując usługi takie jak obowiązkowe przeglądy pojazdów i badania techniczne, wykwalifikowani pracownicy oceniają, czy dane auto nie stwarza zagrożenia na drodze. Z uwagi na fakt, że każdy kierowca zobowiązany jest raz w roku wykonać badanie diagnostyczne swojego auta, większość z nas poszukuje sprawdzonych i uczciwych Stacji Kontroli Pojazdów, które przeprowadzają dokładne i fachowe przeglądy. Jak to wygląda w przypadku Gdańska? Oto nasz subiektywny ranking top 10 SKP w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Jak skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Dodaj komentarz
Usuwanie naklejki z przedniej szyby

Zakup nowego samochodu do niedawna wiązał się z koniecznością naklejenia na szybę pojazdu kolejnej naklejki rejestracyjnej. Taka naklejka to nic innego, jak niewielki odblaskowy element, który służył do identyfikacji pojazdu. I choć dziś oznakowanie szyby nie jest już obowiązkowe, naklejki w dalszym ciągu budzą wiele negatywnych emocji. Nic dziwnego, bo ich pozbycie się nie jest najłatwiejszym zadaniem, o czym z pewnością wie każda osoba, która kiedykolwiek musiała podjąć się jego wykonania. Podpowiadamy więc, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby, likwidując jednocześnie pozostałości po folii i kleju mocującym.

Czytaj więcej...

Stacje demontażu - czy są bezpieczne? Oszustwa na stacjach złomowania

Dodaj komentarz
Demontaż auta na stacji

Każda większa stłuczka oraz kolizja drogowa może wiązać się poważniejszym uszkodzeniem auta uniemożliwiającym jego dalsze użytkowanie. W takich sytuacjach, a także w przypadku chęci pozbycia się starego, niesprawnego samochodu spora liczba osób kieruje się w kierunku stacji demontażu pojazdów, które zajmują się auto-kasacją. Niestety nie wszystkie firmy tego typu stosują uczciwe praktyki zgodne z obowiązującym prawem. Jakie oszusta można spotkać w polskich stacjach demontażu pojazdów dowiesz się czytając dalsza część tego tekstu.

Czytaj więcej...

Jak zwrócić zakupiony samochód?

Dodaj komentarz
Zwrot auta do skupu

Zakup auta to wymagający proces. Często wiąże się on z poświeceniem ogromnej ilości czasu i energii, dlatego każdy kupujący oczekuje, że wybrany przez niego samochód będzie wymarzonym ideałem, na który czekał tak długo. Niestety zdarzają się sytuacje, w których okazuje się, że nasze auto, kupione pod wpływem silnych emocji posiada wiele ukrytych wad, które zauważyliśmy dopiero po podpisaniu umowy i powrocie do domu. Co robić w takich sytuacjach? Czy istnieje możliwość zwrotu auta po jego zakupie? Czy zwrot auta do skupu jest możliwy? Odpowiadamy.

Czytaj więcej...

Rok 2023 - ceny aut używanych: Aktualne formalności przy sprzedaży samochodu

Dodaj komentarz
Aktualne formalności konieczne do sprzedaży samochodu

Rok 2023 przyniósł nam kolejny spadek cen na rynku pojazdów używanych. Według danych z kwietnia dotyczących sprzedaży samochodów w komisach, u dealerów aut używanych oraz na stronach internetowych zanotowano spadek mediany cen z 30 900 zł na 28 900 zł i to jedynie w przeciągu miesiąca. Co to oznacza dla sprzedających? Jakie ceny panują obecnie na rynku i jakie auta sprzedaje się najczęściej? O tym oraz o formalnościach niezbędnych do spełnienia przy sprzedaży auta dowiesz się czytając dalszą część tekstu.

Czytaj więcej...

Najnowsze komentarze

Nie miałem dowodu rejestracyjnego i miałem straszny problem ze sprzedażą auta. Koniec końców oddałem auto do skupu. W skupie nie było żadnego problemu i nawet udało mi się na tym zyskać! Polecam skup aut nawet sceptykom, bo sam miałem takie samo podejście! 
Odkryłem ten artykuł zbyt późno! Byłem w trakcie sprzedaży mojego Audi, kiedy zdałem sobie sprawę, że zapomniałem karty pojazdu. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko wrócić po nią do domu. Na szczęście, mimo tej przeszkody, udało mi się sprzedać samochód i zamienić go na jeszcze lepszy model.:D
Uwielbiam stare modele BMW, jak myślę o modelu 507 to mam aż ciarki! Ciekawy jestem czy któryś z czytających ten wpis posiada ten model. Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt! Chętnie się przejadę, nawet zapłacę! 
Fajny artykuł