• 1

Blog - skup aut i samochody używane

Ranking stacji kontroli pojazdów w Gdańsku - zobacz TOP 10

Top 10 stacji kontroli pojazdów Gdańsk

Stacja Kontroli Pojazdów to miejsce, które niejako stoi na straży bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Realizując usługi takie jak obowiązkowe przeglądy pojazdów i badania techniczne, wykwalifikowani pracownicy oceniają, czy dane auto nie stwarza zagrożenia na drodze. Z uwagi na fakt, że każdy kierowca zobowiązany jest raz w roku wykonać badanie diagnostyczne swojego auta, większość z nas poszukuje sprawdzonych i uczciwych Stacji Kontroli Pojazdów, które przeprowadzają dokładne i fachowe przeglądy. Jak to wygląda w przypadku Gdańska? Oto nasz subiektywny ranking top 10 SKP w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Jak skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Usuwanie naklejki z przedniej szyby

Zakup nowego samochodu do niedawna wiązał się z koniecznością naklejenia na szybę pojazdu kolejnej naklejki rejestracyjnej. Taka naklejka to nic innego, jak niewielki odblaskowy element, który służył do identyfikacji pojazdu. I choć dziś oznakowanie szyby nie jest już obowiązkowe, naklejki w dalszym ciągu budzą wiele negatywnych emocji. Nic dziwnego, bo ich pozbycie się nie jest najłatwiejszym zadaniem, o czym z pewnością wie każda osoba, która kiedykolwiek musiała podjąć się jego wykonania. Podpowiadamy więc, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby, likwidując jednocześnie pozostałości po folii i kleju mocującym.

Czytaj więcej...

Stacje demontażu - czy są bezpieczne? Oszustwa na stacjach złomowania

Demontaż auta na stacji

Każda większa stłuczka oraz kolizja drogowa może wiązać się poważniejszym uszkodzeniem auta uniemożliwiającym jego dalsze użytkowanie. W takich sytuacjach, a także w przypadku chęci pozbycia się starego, niesprawnego samochodu spora liczba osób kieruje się w kierunku stacji demontażu pojazdów, które zajmują się auto-kasacją. Niestety nie wszystkie firmy tego typu stosują uczciwe praktyki zgodne z obowiązującym prawem. Jakie oszusta można spotkać w polskich stacjach demontażu pojazdów dowiesz się czytając dalsza część tego tekstu.

Czytaj więcej...

Jak zwrócić zakupiony samochód?

Zwrot auta do skupu

Zakup auta to wymagający proces. Często wiąże się on z poświeceniem ogromnej ilości czasu i energii, dlatego każdy kupujący oczekuje, że wybrany przez niego samochód będzie wymarzonym ideałem, na który czekał tak długo. Niestety zdarzają się sytuacje, w których okazuje się, że nasze auto, kupione pod wpływem silnych emocji posiada wiele ukrytych wad, które zauważyliśmy dopiero po podpisaniu umowy i powrocie do domu. Co robić w takich sytuacjach? Czy istnieje możliwość zwrotu auta po jego zakupie? Czy zwrot auta do skupu jest możliwy? Odpowiadamy.

Czytaj więcej...

Rok 2023 - ceny aut używanych: Aktualne formalności przy sprzedaży samochodu

Aktualne formalności konieczne do sprzedaży samochodu

Rok 2023 przyniósł nam kolejny spadek cen na rynku pojazdów używanych. Według danych z kwietnia dotyczących sprzedaży samochodów w komisach, u dealerów aut używanych oraz na stronach internetowych zanotowano spadek mediany cen z 30 900 zł na 28 900 zł i to jedynie w przeciągu miesiąca. Co to oznacza dla sprzedających? Jakie ceny panują obecnie na rynku i jakie auta sprzedaje się najczęściej? O tym oraz o formalnościach niezbędnych do spełnienia przy sprzedaży auta dowiesz się czytając dalszą część tekstu.

Czytaj więcej...

Rynek samochodów używanych w 2022 roku - jak zmieniają się ich ceny?

Skup aut używanych BART

Samochód jest jednym z tych dóbr, które w normalnej sytuacji szybko tracą na wartości. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy wóz jest prawidłowo użytkowany i nie dochodzi do jego szybkiego zużycia fizycznego. Nieco inaczej wygląda sprawa z cenami aut wówczas, gdy mamy do czynienia z wysoką inflacją i nierównowagą rynkową. Sytuacja taka ma miejsce na przykład obecnie. Jak wpływa to na ceny pojazdów używanych?

Czytaj więcej...

Skuteczne sposoby na sprzedaż samochodu

Skup samochodów powypadkowych

Polski rynek motoryzacyjny od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie. Szacuje się, że w naszym kraju mamy już przeszło 30 milionów pojazdów mechanicznych. Tak duże nasycenie sprawia, że sprzedaż samochodu na rynku wtórnym jest zadaniem niezwykle trudnym i wymagającym sporych pokładów cierpliwości. Oczywiście ogłaszając się przez Internet mamy szanse na zwiększenie zasięgu swojego ogłoszenia, jednak w dalszym ciągu sprzedających jest tak dużo, że nie zagwarantuje nam to szybkiej sprzedaży. Co zatem zrobić, by skutecznie i szybko sprzedać nasze wysłużone auto?

Czytaj więcej...

Jakie dokumenty przy sprzedaży samochodu do skupu aut?

Sprzedaż samochodu firmie skupującej

Sprzedaż samochodu to często proces długi i wymagający wiele cierpliwości. Polega nie tylko na przygotowaniu ogłoszenia i zdjęć auta, ale i długim i żmudnym pokazywaniu pojazdu potencjalnym klientom oraz odpowiadaniu na setki pytać. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż auta do skupu, która jest zdecydowanie najprostszą i najszybszą metodą spieniężenia swojego starego pojazdu.

Czytaj więcej...

Czy można do skupu oddać auto bez polisy OC?

Skup aut Gdynia

Skorzystanie z oferty autoskupu to często najlepszy i najłatwiejszy sposób na pozbycie się problemu, jakim jest posiadanie, starego, niepotrzebnego samochodu. Cała transakcja odbywa się sprawnie i bardzo szybko. Wystarczy do nas zadzwonić lub skontaktować się osobiście. Możesz również napisać maila. Dokonamy oględzin Twojego samochodu i zaoferujemy możliwie jak najwyższą cenę, korzystną dla obydwu stron. Zorganizujemy również odbiór pojazdu i jego transport.

Czytaj więcej...