• 1

Czy można do skupu oddać auto bez polisy OC?

Dodaj komentarz

Skorzystanie z oferty autoskupu to często najlepszy i najłatwiejszy sposób na pozbycie się problemu, jakim jest posiadanie, starego, niepotrzebnego samochodu. Cała transakcja odbywa się sprawnie i bardzo szybko. Wystarczy do nas zadzwonić lub skontaktować się osobiście. Możesz również napisać maila. Dokonamy oględzin Twojego samochodu i zaoferujemy możliwie jak najwyższą cenę, korzystną dla obydwu stron. Zorganizujemy również odbiór pojazdu i jego transport.

Skup aut Gdańsk

Jakie dokumenty będą potrzebne do zawarcia umowy ze skupem aut?

Przygotujemy umowę niezbędną do przeprowadzenia transakcji, a sprzedający powinien nam przekazać niezbędne dokumenty. Są to: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, ubezpieczenie OC oraz jeśli jest taka możliwość – instrukcje, kopie faktur za dokonane w pojeździe naprawy i przeglądy okresowe, książki serwisowe.

Czy można sprzedać do skupu auto bez ważnego przeglądu?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzedać samochód bez ważnego badania technicznego. Jak najbardziej można to zrobić. Nie można jednak zgodnie z prawem poruszać się takim pojazdem po drogach. Można za to otrzymać mandat karny. Kierowca naraża się też na utratę dowodu rejestracyjnego, który może być zatrzymany przez policję. W przypadku kolizji ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Jednak tym wszystkim nie musisz się przejmować, ponieważ to my zajmiemy się transportem Twojego auta. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku braku polisy OC.

Czy można sprzedać do skupu auto bez ważnego OC?

Wszystkie pojazdy poruszające się na polskich drogach muszą mieć ważną polisę ubezpieczenia OC. Zasadniczo można sprzedać auto bez aktualnego ubezpieczenia, jednak nie zwalnia to sprzedającego z obowiązku opłacenia składki. Nadal może on też zapłacić karę za brak OC. Kupujący ponosi odpowiedzialność dopiero od dnia zakupu. Jeśli więc w tym dniu zawrze umowę ubezpieczenia i opłaci składkę, nie dotkną go żadne konsekwencje. Sprzedający musi jednak udać się jeszcze do Wydziału Komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu. Jeśli urzędnik zweryfikuje dokumenty i wykryje nieprawidłowości w historii ubezpieczenia, informacja o tym fakcie zostanie przesłana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Wówczas do sprzedającego zostanie skierowane wezwanie do zapłaty kary, pomimo, że nie jest już właścicielem pojazdu. Żeby uniknąć tego rodzaju sytuacji zwracamy uwagę, by kupowane przez nas pojazdy miały aktualną polisę OC. Pozwala to sprzedającym uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Sprzedaj auto do skupu, jeśli kończy się OC

Zakup nowej polisy lub opłacenie składki jest jednak często dużym wydatkiem, którego nie chcemy ponosić, ponieważ i tak nie korzystamy ze starego samochodu. Najlepiej zaoszczędzić te pieniądze kontaktując się z nami przed zakończeniem ważności OC. Sprzedaj nam swoje auto, otrzymasz zapłatę w gotówce, a my zajmiemy się resztą!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Nie miałem dowodu rejestracyjnego i miałem straszny problem ze sprzedażą auta. Koniec końców oddałem auto do skupu. W skupie nie było żadnego problemu i nawet udało mi się na tym zyskać! Polecam skup aut nawet sceptykom, bo sam miałem takie samo podejście! 
Odkryłem ten artykuł zbyt późno! Byłem w trakcie sprzedaży mojego Audi, kiedy zdałem sobie sprawę, że zapomniałem karty pojazdu. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko wrócić po nią do domu. Na szczęście, mimo tej przeszkody, udało mi się sprzedać samochód i zamienić go na jeszcze lepszy model.:D
Uwielbiam stare modele BMW, jak myślę o modelu 507 to mam aż ciarki! Ciekawy jestem czy któryś z czytających ten wpis posiada ten model. Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt! Chętnie się przejadę, nawet zapłacę! 
Fajny artykuł