• 1

Jak skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Zakup nowego samochodu do niedawna wiązał się z koniecznością naklejenia na szybę pojazdu kolejnej naklejki rejestracyjnej. Taka naklejka to nic innego, jak niewielki odblaskowy element, który służył do identyfikacji pojazdu. I choć dziś oznakowanie szyby nie jest już obowiązkowe, naklejki w dalszym ciągu budzą wiele negatywnych emocji. Nic dziwnego, bo ich pozbycie się nie jest najłatwiejszym zadaniem, o czym z pewnością wie każda osoba, która kiedykolwiek musiała podjąć się jego wykonania. Podpowiadamy więc, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby, likwidując jednocześnie pozostałości po folii i kleju mocującym.

Naklejanie naklejki rejestracyjnej w świetle prawa – o czym musisz wiedzieć?Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Jeszcze całkiem niedawno naklejanie naklejki rejestracyjnej było obowiązkiem właściciela pojazdu, a jego zaniedbanie wiązało się na ogół z koniecznością uiszczenia stosownej kary pieniężnej, a czasem nawet z zatrzymaniem przez policję dowodu rejestracyjnego. Taka nalepka miała ułatwić identyfikację pojazdu po celowej zmianie lub przypadkowym zgubieniu tablic rejestracyjnych. Sytuacja zmieniła się z dniem 4 września 2022 r., kiedy to zniesiono konieczność wydawania nalepki kontrolnej przy rejestracji pojazdu, a więc również i umieszczania jej na przedniej szybie. Tym samym każdy właściciel auta może pozbyć się naklejki w dowolnej chwili. Nie ma również obowiązku naklejania naklejki rejestracyjnej po zakupie nowego auta. Niemniej jednak problem z odklejaniem emblematu jest nadal aktualny, a kierowcy wciąż poszukują skutecznych sposobów na to, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu. Na szczęście wystarczy kilka prostych patentów, by na zawsze pozbyć się śladów po dawnych przepisach.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną przez podgrzanie?

Podgrzanie miejsca, w którym został naklejony emblemat, to najskuteczniejszy, a zarazem najczęściej wykorzystywany sposób na to, jak usunąć naklejkę rejestracyjną. W tym celu można wykorzystać suszarkę do włosów, kierując strumień ciepłego powietrza w odpowiednie miejsce i rozgrzewając szybę zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, róg naklejki warto podważyć paznokciem lub żyletką. Korzystając z tej metody, należy zachować szczególną ostrożność, by nie porysować delikatnego szkła. Nie będzie to jednocześnie dobre rozwiązanie w okresie zimowych mrozów, gdyż gorący strumień może przyczynić się do pęknięcia zamarzniętej szyby.

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby pojazdu

W jaki sposób skutecznie usunąć pozostałości po naklejce rejestracyjnej?

Naklejanie emblematu nie byłoby możliwe, bez zastosowania kleju o wysokiej trwałości. To właśnie dlatego usuwanie naklejki rejestracyjnej nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby skutecznie pozbyć się resztek kleju i folii z szyby pojazdu, warto sięgnąć po rozpuszczalnik w formie np. benzyny ekstrakcyjnej. Na mniejszym obszarze sprawdzi się również tradycyjny zmywacz do paznokci. Tym razem należy pamiętać jednak o szkodliwych dla zdrowia oparach, otwierając drzwi pojazdu w trakcie czyszczenia szyby.

Sprawdź ofertę naszego skupu aut i zakres naszych usług - SKUP AUT BART w woj. pomorskim