• 1

Jak skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Dodaj komentarz

Zakup nowego samochodu do niedawna wiązał się z koniecznością naklejenia na szybę pojazdu kolejnej naklejki rejestracyjnej. Taka naklejka to nic innego, jak niewielki odblaskowy element, który służył do identyfikacji pojazdu. I choć dziś oznakowanie szyby nie jest już obowiązkowe, naklejki w dalszym ciągu budzą wiele negatywnych emocji. Nic dziwnego, bo ich pozbycie się nie jest najłatwiejszym zadaniem, o czym z pewnością wie każda osoba, która kiedykolwiek musiała podjąć się jego wykonania. Podpowiadamy więc, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby, likwidując jednocześnie pozostałości po folii i kleju mocującym.

Naklejanie naklejki rejestracyjnej w świetle prawa – o czym musisz wiedzieć?Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Jeszcze całkiem niedawno naklejanie naklejki rejestracyjnej było obowiązkiem właściciela pojazdu, a jego zaniedbanie wiązało się na ogół z koniecznością uiszczenia stosownej kary pieniężnej, a czasem nawet z zatrzymaniem przez policję dowodu rejestracyjnego. Taka nalepka miała ułatwić identyfikację pojazdu po celowej zmianie lub przypadkowym zgubieniu tablic rejestracyjnych. Sytuacja zmieniła się z dniem 4 września 2022 r., kiedy to zniesiono konieczność wydawania nalepki kontrolnej przy rejestracji pojazdu, a więc również i umieszczania jej na przedniej szybie. Tym samym każdy właściciel auta może pozbyć się naklejki w dowolnej chwili. Nie ma również obowiązku naklejania naklejki rejestracyjnej po zakupie nowego auta. Niemniej jednak problem z odklejaniem emblematu jest nadal aktualny, a kierowcy wciąż poszukują skutecznych sposobów na to, jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu. Na szczęście wystarczy kilka prostych patentów, by na zawsze pozbyć się śladów po dawnych przepisach.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną przez podgrzanie?

Podgrzanie miejsca, w którym został naklejony emblemat, to najskuteczniejszy, a zarazem najczęściej wykorzystywany sposób na to, jak usunąć naklejkę rejestracyjną. W tym celu można wykorzystać suszarkę do włosów, kierując strumień ciepłego powietrza w odpowiednie miejsce i rozgrzewając szybę zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, róg naklejki warto podważyć paznokciem lub żyletką. Korzystając z tej metody, należy zachować szczególną ostrożność, by nie porysować delikatnego szkła. Nie będzie to jednocześnie dobre rozwiązanie w okresie zimowych mrozów, gdyż gorący strumień może przyczynić się do pęknięcia zamarzniętej szyby.

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby pojazdu

W jaki sposób skutecznie usunąć pozostałości po naklejce rejestracyjnej?

Naklejanie emblematu nie byłoby możliwe, bez zastosowania kleju o wysokiej trwałości. To właśnie dlatego usuwanie naklejki rejestracyjnej nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby skutecznie pozbyć się resztek kleju i folii z szyby pojazdu, warto sięgnąć po rozpuszczalnik w formie np. benzyny ekstrakcyjnej. Na mniejszym obszarze sprawdzi się również tradycyjny zmywacz do paznokci. Tym razem należy pamiętać jednak o szkodliwych dla zdrowia oparach, otwierając drzwi pojazdu w trakcie czyszczenia szyby.

Sprawdź ofertę naszego skupu aut i zakres naszych usług - SKUP AUT BART w woj. pomorskim

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Nie miałem dowodu rejestracyjnego i miałem straszny problem ze sprzedażą auta. Koniec końców oddałem auto do skupu. W skupie nie było żadnego problemu i nawet udało mi się na tym zyskać! Polecam skup aut nawet sceptykom, bo sam miałem takie samo podejście! 
Odkryłem ten artykuł zbyt późno! Byłem w trakcie sprzedaży mojego Audi, kiedy zdałem sobie sprawę, że zapomniałem karty pojazdu. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko wrócić po nią do domu. Na szczęście, mimo tej przeszkody, udało mi się sprzedać samochód i zamienić go na jeszcze lepszy model.:D
Uwielbiam stare modele BMW, jak myślę o modelu 507 to mam aż ciarki! Ciekawy jestem czy któryś z czytających ten wpis posiada ten model. Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt! Chętnie się przejadę, nawet zapłacę! 
Fajny artykuł