• 1

Skuteczne sposoby na sprzedaż samochodu

Dodaj komentarz

Polski rynek motoryzacyjny od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie. Szacuje się, że w naszym kraju mamy już przeszło 30 milionów pojazdów mechanicznych. Tak duże nasycenie sprawia, że sprzedaż samochodu na rynku wtórnym jest zadaniem niezwykle trudnym i wymagającym sporych pokładów cierpliwości. Oczywiście ogłaszając się przez Internet mamy szanse na zwiększenie zasięgu swojego ogłoszenia, jednak w dalszym ciągu sprzedających jest tak dużo, że nie zagwarantuje nam to szybkiej sprzedaży. Co zatem zrobić, by skutecznie i szybko sprzedać nasze wysłużone auto?

skup aut Gdynia

Czy sprzedaż auta poprzez portal ogłoszeniowy to dobry pomysł?

Współczesne tempo życia potrafi zaskoczyć. Wszystko chcemy załatwiać „od ręki” i w tym momencie. Nie inaczej jest ze sprzedażą samochodu. Niestety, jak już wcześniej wspomniano, rynek wtórny jest mocno nasycony i właściciele pojazdów muszą odrobinę się wysilić. Wiele osób decyduje się skorzystać z serwisów aukcyjnych oraz stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Jednak nie oszukujmy się, sprzedając samochód tego typu kanałami, również musimy się odpowiednio przygotować. Podstawą jest odpowiednie zaprezentowanie auta. W tym celu należy je wymyć i wykonać przykuwające uwagę zdjęcia. Do tego bardzo ważny jest perswazyjny i równocześnie zgodny ze stanem faktycznym opis pojazdu i oferta sprzedaży. Po przygotowaniu tych elementów pozostaje nam oczekiwać na odzew potencjalnych kupców, którego szybkość uzależniona jest od stanu pojazdu i jego modelu. Dodatkowo przyszły sprzedawca musi się także liczyć ze sporą liczbą zapytań dotyczących samochodu oraz przeznaczyć czas na prezentowanie go chętnym klientom. Niestety nie daje nam to gwarancji, że pojazd uda się sprzedać szybko.

Skup aut sposobem na szybką i bezproblemową sprzedaż

Duża popularność różnorodnych serwisów aukcyjnych nie zawsze idzie w parze z szybkością transakcji. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie gwarantujące szybką i pewną sprzedaż samochodu. Sposobem tym jest sprzedaż auta do skupu.
Nie trudno jest się dziwić, że skupy cieszą się coraz większą popularnością. W końcu cały proces przebiega niezwykle szybko, a my finalnie zyskujemy sporą ilość gotówki. Przebieg sprzedaży jest też niezwykle prosty. Wystarczy jedynie skontaktować się z wybraną firmą telefonicznie, drogą mailową lub poprzez formularz kontaktowy na stronie skupu. Następnie należy podać podstawowe dane dotyczące auta, takie jak model, marka, rocznik czy stan techniczny. W ten sposób pracownik skupu jest w stanie podać nam określony przedział cenowy, czyli wstępną wycenę auta. Dokładną cenę, jaką skup zaoferuje nam za samochód, poznamy dopiero przy rzeczywistych oględzinach auta. Teraz pozostaje jedynie ją zaakceptować i podpisać wszystkie stosowne umowy, a następnie wybrać sposób uzyskania zapłaty za auto. Do wyboru mamy wypłatę gotówki do ręki lub przelew bankowy.

Skup aut Gdynia - wypełnij formularz!

Sprzedaż auta do skupu jest zatem wyborem zdecydowanie szybszym i wygodniejszym. Również cena, jaką otrzymamy za nasz samochód jest uczciwa i uzależniona głównie od stanu pojazdu. Jest to również sposób idealny dla osób, które nie posiadają zmysłu handlowca i nie lubią długich przygotować oraz ciągnących się tygodniach transakcji. W auto skupie samochód możesz sprzedać od ręki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Nie miałem dowodu rejestracyjnego i miałem straszny problem ze sprzedażą auta. Koniec końców oddałem auto do skupu. W skupie nie było żadnego problemu i nawet udało mi się na tym zyskać! Polecam skup aut nawet sceptykom, bo sam miałem takie samo podejście! 
Odkryłem ten artykuł zbyt późno! Byłem w trakcie sprzedaży mojego Audi, kiedy zdałem sobie sprawę, że zapomniałem karty pojazdu. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko wrócić po nią do domu. Na szczęście, mimo tej przeszkody, udało mi się sprzedać samochód i zamienić go na jeszcze lepszy model.:D
Uwielbiam stare modele BMW, jak myślę o modelu 507 to mam aż ciarki! Ciekawy jestem czy któryś z czytających ten wpis posiada ten model. Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt! Chętnie się przejadę, nawet zapłacę! 
Fajny artykuł